Egyedül is együtt | Interjú a Leérettségizünk májusban Facebook csoport adminjaival

2021.05.13.

A Legjobbiskola egyik kiemelt partnere a MySelf Komplex Önfejlesztő Központ készített interjút a "Leérettségizünk májusban” Facebook csoport adminjaival.

Lázi Alexandra interjúja:

Sokan úgy véljük, hogy a világjárvány gátat szabott a közösségi életnek, azonban az online tér számos lehetőséget kínált a szocializálódásra, a tudásmegosztásra. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az a tény, hogy egy több mint, 20.000-es online közösséget hoztak létre az érettségiző középiskolás fiatalok. Ez a nagyszerű kezdeményezés, egy Facebook csoport, "Leérettségizünk májusban" néven fut, már 1 éve. A csoport tagjaként, úgy érzékelem, hogy a csoport egyfajta virtuális menedékként is funkcionál, a tudásmegosztás mellett, ahol a pánikkeltés helyett az ellenkezője történik: az érettségiző fiatalok megpróbálják a kialakult helyzetből a legjobbat kihozni. Kezdetektől fogva nyomon követem a csoport alakulását, régóta szerettem volna meginterjúvolni az alapító tagokat. Eljött végre az idő. A csoport alapítóival, Tóth Laurával és Molnár Mónikával beszélgettem, természetesen a pandémiára való tekintettel szigorúan online keretek között. Nagy szeretettel ajánlom.

Intézményajánló